Endringer i god bokføringsskikk - eKurs
timer
Etterutdanning revisor:
- 4 timer Finansregnskap
Etterutdanning regnskapsfører:
- 4 timer Finansregnskap
God bokføringsskikk er en rettslig standard som utfyller bokføringsloven og bokføringsforskriften. I dette kurset får du en praktisk og oversiktlig gjennomgang av de siste endringene i bokføringsstandardene (NBS), slik at du blir trygg på hva som er nytt – og hva endringene betyr for deg i praksis.
Dette lærer du
I dette kurset får du en tydelig og helhetlig oversikt over endringene i de norske bokføringsstandardene i 2025.
Gjennom kurset får du blant annet innsikt i:
- Hva som ligger i begrepet god bokføringsskikk, og hvilken rolle Bokføringsstandardstyret har
- Endringer i NBS 1 Sikring av regnskapsmateriale
- Endringer i NBS 2 Kontrollsporet
- Endringer i NBS 3 Elektronisk tilgjengelighet i 3,5 år
- Endringer i NBS 4 Elektronisk fakturering
- Endringer i NBS 5 Dokumentasjon av balansen
- Endringer i NBS 6 Bruk av tekstbehandlings- og regnearkprogrammer
- Endringer i NBS 7 Dokumentasjon av betalingstransaksjoner
- Endringer i NBS 8 Sideordnede spesifikasjoner
- Hva som forventes videre, og hvordan du kan forberede deg på kommende utvikling
Hvem er kurset laget for?
Kurset passer for revisorer og regnskapsførere, samt andre som arbeider med kontroll og etterlevelse av bokføringsreglene. Det er også relevant for rådgivere og systemleverandører som bidrar til at virksomheter følger regelverket i praksis.
eKurs
Kurset gjennomføres digitalt og kan tas når det passer deg. Kurset består av faglige gjennomganger kombinert med oppgaver, slik at du får en praktisk og anvendbar forståelse av temaet. Etter gjennomført kurs mottar du kursbevis på e-post. Påloggede medlemmer og ReKomp-abonnenter finner oversikt over fullførte kurs i Min kursplanlegger.
Foredragsholdere
Markus Wroldsen
Fagansvarlig mva og bokføring
Revisorforeningen
Jan Terje Kaaby
Siviløkonom, statsautorisert revisor og statsautorisert regnskapsfører, Director i Fagavdelingen
Enora