Deloitte selger 13 av sine regionkontorer til Cedra
Salget omfatter 290 ansatte og 27 partnere innen revisjon, rådgivning og advokattjenester.

Kontorene som omfattes av avtalen er Florø, Førde, Sogndal, Knarvik, Haugesund, Lyngdal, Kristiansand, Grimstad, Tønsberg, Grenland, Drammen, Gran og Gjøvik.
Ny administrerende direktør i Cedra Norge blir Torgeir Dahle, tidligere leder av revisjonsvirksomheten i Deloitte.
Ambisjon om å bli markedsleder i SMB-markedet i Norden
Cedra har som mål å bli markedsleder i det norske og nordiske SMB-markedet. Cedra Sverige omsetter allerede for ca. 1 mrd. SEK, og har over 500 ansatte og 25 kontorer rundt om i Sverige.
Bak Cedra AS står PE-selskapet Adelis Equity, som gjennom avtalen også blir største eier i Cedra Norge.
– Vi ser frem til å ønske et stort antall kompetente og erfarne medarbeidere velkommen til Cedra. Gjennom denne transaksjonen etableres en meget sterk plattform for videre vekst innen SMB-markedet i Norge. Våre nye kontorer og kolleger vil sørge for at våre kunder får tilgang til revisjon og rådgivning av høyeste kvalitet, basert på moderne teknologi og KI, sier Svante Forsberg, styreleder i Cedra.
Satser på store, mellomstore og vekstorienterte selskaper
Cecilia Flatum, CEO i Deloitte Norge, sier Deloitte vil investere i og rette et enda sterkere fokus på store, mellomstore og vekstorienterte selskaper.
– Vårt mål er å skape to vinnere, som retter seg mot ulike markedssegmenter. Deloitte Norges ambisjon er å bli den ledende aktøren innen de fire store revisjons- og rådgivningshusene, sier Flatum.
Avtalen med Cedra Norge er blant annet betinget av godkjennelse fra konkurransemyndighetene og forventes gjennomført i fjerde kvartal 2025.